4 dôvody prečo schudnúť

Dosiahnutie postavy, po akej už dlho túžite, by mala byť pre vás dostatočná motivácia. Ak však ani to nestačí, v tomto článku sa dočítate o štyroch ďalších dôvodoch, prečo schudnúť.

1. Zníženie rizika rakoviny

Podľa výskumov Cancer Research UK, každých 5 bodov navyše vo vašom BMI, zvyšuje šancu vzniku rakoviny obličiek o 24% a riziko vzniku rakoviny žalúdka o 50%. Pre to je dôležité udržiavať si svoje BMI medzi 20 – 25.

Pokiaľ každý deň kráčate aspoň 3 kilometre, spálite okolo 200 kalórií. Podľa štúdií v New England Journal of Medicine, ľudia, ktorí chodia takúto vzdialenosť majú o 2,5krát menšiu šancu na rakovinu.

2. Zníženie krvného tlaku

Každé 1,2kg tuku, ktoré spálite, sa rovná zníženiu krvného tlaku o 1,05 mm Hg, tvrdí výskum na Wageningen University. Rovnako tvrdia, že pokiaľ máte nadváhu len 7kg, je o 11% väčšia šanca na zlyhanie srdca.

Schudnúť 1,2kg znamená spáliť približne 7 700 kalórií. Toto môžete dosiahnuť za jeden mesiac, pokiaľ do svojej rutiny zaradíte 60 minútové bicyklovanie, aspoň trikrát za týždeň.

3. Budúcnosť vašich kĺbov

Každé kilo, ktoré naberiete na svoje telo, zvyšuje riziko vzniku artritídy (bolestivé opuchy kĺbov) o 9 – 13%. Na Standford University prišli so štúdiou, že hodina aeróbneho cvičenia – päťkrát za týždeň – má za následok menšie problémy s kĺbmi a znižuje aj riziko vzniku iných problémov v budúcnosti.

4. Vyhnete sa cukrovke

Nabratím 5 – 8 kilogramov dvojnásobne zvyšujete šancu na vznik cukrovky, varuje americké ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb. Vysoký pomer tukových buniek k svalovým bunkám má za následok, že inzulínová reakcia v tele je menej efektívna.

Beh po dobu 30 minút – trikrát týždenne – v spojení s jedným intervalovým tréningom vám s týmto problémom môže pomôcť. V časopise Medicine and Science sa píše, že intervalový tréning vám pomôže spáliť viac kalórií, ako ustálený beh.

Komentáre